۵ بازار ارزان و دیدنی سنگاپور

اگر می‌خواهید حال و هوای بازارهای آسیای جنوب شرقی سنگاپور را تجربه کرده و همزمان خریدی ارزان را هم تجربه کنید، با ما همسفر شوید.

@readmore@

در این مقاله شما را با بهترین بازارهای سنگاپور آشنا کرده‌ایم. هر اطلاعات ضروری درباره این بازارها مانند قیمت، موقعیت مکانی و ساعات فعالیت را می‌توانید در ادامه پیدا کنید. اگر چه سنگاپور را بیشتر به خاطر مگامال‌های قرن بیست و یکمی‌اش می‌شناسند اما به هر حال در اینجا هم به عنوان یک شهر آسیای جنوب شرقی باید انتظار بازارهای جذاب را داشت. اکثر بازارهای سنگاپور در نزدیکی مرکز شهر برپا می‌شوند. حداقل یک شب از اقامت خود را برای بازدید از این بازارهای معروف سنگاپور کنار بگذارید.

۱. بازار خیابانی چاینا تاون
بازار خیابانی چاینا تاون (Chinatown Street Market) هر روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۲ برپا شده و در ساعات آخر به شلوغ‌ترین حد ممکن می‌رسد. اینجا یکی از معروف‌ترین بازارهای نوع خود در سنگاپور به شمار می‌رود و طیفی وسیع از محصولات مد، عتیقه، سوغاتی و حتی لوازم الکترونیکی را به مشتریان ارائه می‌کند. جذاب‌ترین بخش بازدید از این بازار غنای غذای خیابانی و رستوران‌های ارزانی هستند که در جاهای کوچکی فعالیت می‌کنند. در اینجا از غذاهای کلاسیک مانند اردک سوخاری تا دیم سام را پیدا خواهید کرد. بازار خیابانی چاینا تاون در «خیابان پاگودا» (Pagoda)، «خیابان ترنگانو» (Trengganu)، «ساگو لین» (Sago Lane)، «اسمیت استریت» (Smith Street) و «تمپل استریت» (Temple Street) قرار دارد. برای دسترسی به آن می‌توانید از ایستگاه «MRT» استفاده کنید.

۲. بازار خیابانی بوگیس
این بازار یکی از جاهایی است که باید حتماً طی سفرتان ببینید. «بوگیس» (Bugis) یکی از بزرگ‌ترین، ارزان‌ترین و شلوغ‌ترین مقاصد خرید در کل سنگاپور محسوب می‌شود. بسیاری از سوغاتی‌هایی که در این بازار به فروش می‌رسند مانند جاسوئیچی، کارت پستال یا لوازم تحریر، کمتر از ۱ دلار قیمت دارند و علاوه بر این می‌توانید طیفی از لباس‌های گوناگون را هم پیدا کنید. شاید اینجا از قطب‌های مدرن مد سنگاپور نباشد اما اگر خوب بگردید محصولات با کیفیت متناسب و با سلیقه خود را هم می‌توانید خریداری کنید. برای دسترسی به این بازار دنبال ورودی نزدیک ایستگاه MRT بوگیس با سقف سرخ رنگ بگردید و سپس جمعیت را دنبال کنید. ساعت فعالیت بازار از ۱۱ صبح تا ۲۲ است.

۳. تکا سنتر
«تکا سنتر» (Tekka Centre) شاید جذاب‌ترین جایی نباشد که در سنگاپور می‌توانید خرید کنید اما به نسبت خیلی نقاط دیگر خرید چهره‌ای اصیل‌تر از بازارهای سنگاپوری را به شما نشان می‌دهد. این مرکز چند منظوره در نبش خیابان «بوفالو» (Buffalo) و «سرانگون» (Serangoon) واقع شده است و غذای دریایی تازه و سبزیجات جذابی را در طبقه همکف به مشتریان عرضه می‌کند. در طبقات بالایی می‌توانید پوشاک یا سخت افزار هم پیدا کنید. البته غذای خیابانی را هم نباید فراموش کرد. یک بریانی فوق‌العاده تنها ۸ دلار برایتان هزینه خواهد داشت اما به خاطره‌ای تکرارنشدنی تبدیل خواهد شد. ساعت کاری مرکز از ۶:۳۰ صبح تا ۲۱ است.

۴. بازار محصولات ارزان یا دست دوم چاینا اسکوئر
اگر شنبه یا یکشنبه به «چاینا اسکوئر» (China Square) سر بزنید، با این بازار قدیمی دست دوم و ارزان روبرو خواهید شد که پر از غرفه‌ها و میزهای گوناگون است. این فروشندگان در سرتاسر داخل و خارج ساختمان مجموعه مشغول جلب مشتری هستند و از اسباب‌بازی تا کتاب‌های کمیک قدیمی، عتیقه، اثر هنری، چینی‌های قدیمی، ساعت قدیمی، تلفن یا کتاب‌های دست دوم را به فروش می‌رسانند. این بازار در دو طبقه گسترده شده و تجربه جذابی را برایتان می‌سازد. اینجا از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ فعالیت دارد.

۵. لیتل ایندیا
«لیتل ایندیا» (Little India) را با سردر ورودی نارنجی درخشانش نمی‌توانید نادیده بگیرید. این مجموعه گلچینی جذاب از پوشاک، پارچه و کالاهای خانگی هندی و عربی را به مشتریان عرضه می‌کند. از میان کوچه‌های تنگ عبور کنید تا با لباس‌های سنتی، سبزیجات معطر خشک، ادویه‌جات یا اکسسوری‌های گوناگون، آثار هنری رنگارنگ یا عودهای خوش عطر روبرو شوید. تمام این محصولات با قیمتی پایین به فروش می‌رسند. برای پرهیز از جمعیت پیشنهاد می‌کنیم در روز به اینجا سر بزنید ولی اگر طاقت گرما را ندارید همان بازدید شبانه گزینه مناسب‌تری خواهد بود. ساعت کاری لیتل ایندیا از ۹ صبح الی ۲۲ است.